W dniu 9 września 2023r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów odbyło się Narodowe Czytanie, nad którym Patronat Honorowy Sprawuje Para Prezydencka, lekturą tegorocznej edycji było „ Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Wybrany fragment powieści czytali: Pani Aleksandra Pietrasz Burmistrz Łaszczowa, Pan Sławomir Swatowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Łaszczowie, Pan Rafał Swatowski Sekretarz Gminy, Pani Aneta Tywoniuk-Małysz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łaszczowie, Pan Leszek Trześniowski Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie, Pani Izabela Chromiec nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łaszczowie, Pani Marzena Kłyż nauczyciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łaszczowie oraz młodzież Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łaszczowie, Lilianna Staszczuk, Princessa Jaworska, Oliwia Mazur, Maja Brzezicka, Maja Hawrylak, Karolina Hałka, Amelia Adamczuk, Kinga Wojciechowska.

Po zakończonym czytaniu lektorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy-podziękowania oraz statuetki Narodowego Czytania.

W kolejnej części spotkania odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu czytelniczego „Wakacyjnie Zaczytani”.

Każdy mógł otrzymać pamiątkową pieczęć Narodowego Czytania 2023 na przygotowanych kartkach lub we własnych przyniesionych egzemplarzach „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Serdecznie dziękujemy za udział w Narodowym Czytaniu.