- XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gminie Łaszczów
„Biblioteka. Lubię tu być” to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W dniach od 8 do 15 maja 2026 r. w naszej Bibliotece odbywały się różne wydarzenia, które miały na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie mieszkańców do odwiedzania biblioteki. Dla tych najmłodszych odbyły się lekcje biblioteczne, na których odwiedzające nas dzieci z klas I Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola miały okazję zapoznać się z biblioteką oraz jej księgozbiorem. Było również czytanie ulubionych bajek oraz zajęcia kreatywne na których dzieci wykonały zakładki do książek. Dla tych starszych czytelników odbyło się Spotkanie Autorskie z Panią Moniką Rebizant-Siwiło, które było niewątpliwie ciekawym wydarzeniem. Ostatniego dnia w Tygodniu Bibliotek spotkaliśmy się przy książce i herbacie z Seniorami. Tematem tego spotkania była lokalna poezja.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w tym czasie i zapraszamy do dalszych odwiedzin.
W Galerii fotorelacja z wydarzeń – Zapraszamy 🙂
- INFORMACJA!
Szanowni Czytelnicy ,
informujemy, że w związku z inwentaryzacją zbiorów bibliotecznych, biblioteka będzie nieczynna od dnia 1 do 30 czerwca 2026r.
Zapraszamy do wypożyczania większej ilości książek jeszcze przed zamknięciem.
Przepraszamy za utrudnienia.
- „Biblioteka. Lubię tu być”

- Gminny Konkurs Plastyczny „Palma Wielkanocna”




- Pierwszy dzień ferii za nami!
Dziś w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów odbył się pierwszy dzień zajęć w ramach zimowej akcji
„Trzy dni frajdy między regałami”


Nie brakowało uśmiechów, energii i twórczej atmosfery!


Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji:
słodki poczęstunek,
malowanie i kreatywne prace plastyczne,
układanie puzzli na czas,
zadania ruchowe i zabawy integracyjne,
prace manualne rozwijające wyobraźnię i zdolności manualne,
oraz wiele innych niespodzianek!To był dzień pełen radości, współpracy i dobrej zabawy wśród książek


Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność i fantastyczną atmosferę!
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach naszej feryjnej przygody — przed nami jeszcze wiele bibliotecznych atrakcji!



- BIBLIOTEKA ZAPRASZA 🙂

- GRATULUJEMY!!!

- Warsztaty dla dzieci

- WRĘCZENIE NAGRÓD
W minioną niedzielę, 14.12.2025 r. odbył się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, podczas którego wręczyliśmy nagrody oraz dyplomy Laureatom Konkursu pt.: „Najpiękniejszy Stroik”
GRATULUJEMY!

- KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

