• XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gminie Łaszczów

    „Biblioteka. Lubię tu być” to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W dniach od 8 do 15 maja 2026 r. w naszej Bibliotece odbywały się różne wydarzenia, które miały na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie mieszkańców do odwiedzania biblioteki. Dla tych najmłodszych odbyły się lekcje biblioteczne, na których odwiedzające nas dzieci z klas I Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola miały okazję zapoznać się z biblioteką oraz jej księgozbiorem. Było również czytanie ulubionych bajek oraz zajęcia kreatywne na których dzieci wykonały zakładki do książek. Dla tych starszych czytelników odbyło się Spotkanie Autorskie z Panią Moniką Rebizant-Siwiło, które było niewątpliwie ciekawym wydarzeniem. Ostatniego dnia w Tygodniu Bibliotek spotkaliśmy się przy książce i herbacie z Seniorami. Tematem tego spotkania była lokalna poezja.

    Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w tym czasie i zapraszamy do dalszych odwiedzin.

    W Galerii fotorelacja z wydarzeń – Zapraszamy 🙂

  • INFORMACJA!

    Szanowni Czytelnicy ,

    informujemy, że w związku z inwentaryzacją zbiorów bibliotecznych, biblioteka będzie nieczynna od dnia 1 do 30 czerwca 2026r.

    Zapraszamy do wypożyczania większej ilości książek jeszcze przed zamknięciem.

    Przepraszamy za utrudnienia.

  • „Biblioteka. Lubię tu być”
  • Gminny Konkurs Plastyczny „Palma Wielkanocna”
  • Pierwszy dzień ferii za nami!

    Dziś w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów odbył się pierwszy dzień zajęć w ramach zimowej akcji

    „Trzy dni frajdy między regałami” 📖✨

    Nie brakowało uśmiechów, energii i twórczej atmosfery! 🎨🧩

    Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji:

    🍭 słodki poczęstunek,

    🎨 malowanie i kreatywne prace plastyczne,

    🧩 układanie puzzli na czas,

    🏃‍♀️ zadania ruchowe i zabawy integracyjne,

    ✂️ prace manualne rozwijające wyobraźnię i zdolności manualne,

    🎉 oraz wiele innych niespodzianek!

    To był dzień pełen radości, współpracy i dobrej zabawy wśród książek 📚💙

    Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność i fantastyczną atmosferę!

    Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach naszej feryjnej przygody — przed nami jeszcze wiele bibliotecznych atrakcji! ✨📖❄️

  • BIBLIOTEKA ZAPRASZA 🙂
  • GRATULUJEMY!!!
  • Warsztaty dla dzieci
  • WRĘCZENIE NAGRÓD

    W minioną niedzielę, 14.12.2025 r. odbył się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, podczas którego wręczyliśmy nagrody oraz dyplomy Laureatom Konkursu pt.: „Najpiękniejszy Stroik”

    GRATULUJEMY!

  • KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!