• Zajęcia plastyczne
 • Gminny Konkurs Plastyczny
 •   „Mała Książka – Wielki Człowiek„

  Biblioteka Publiczna Gminy Łaszczów, bierze udział w kolejnej edycji projektu „Mała książka –wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Każde dziecko w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat), które odwiedzi bibliotekę, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek, za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

  Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

   <   Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

    <  Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

  W tegorocznej edycji projektu znajdują się wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej, książka i broszura dla dzieci z Ukrainy.

  Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie! 

                                                           Zapraszamy Wyprawki czekają !!!

 • NOWOŚCI WYDAWNICZE

  Biblioteka Publiczna Gminy Łaszczów wzbogaciła swoje zbiory o kolejne nowości wydawnicze zakupione z dofinansowania ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pod nazwą „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1,Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0 „

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski

  Dnia 29 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, w którym uczestniczyło 109 recytatorów.

  Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim. Współorganizatorzy: Gminne Biblioteki Publiczne oraz Gminne Ośrodki Kultury  powiatu tomaszowskiego.

  Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych.

  Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Łaszczowie oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Nabrożu Kolonii, do konkursu zgłosiła siedmiu recytatorów:

  WYRÓŻNIENIA:

  Anastazja Steciuk– klasa I  Publiczna Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

  kategoria – klasy I-II .

  Osoba przygotowująca – Pani Bożena Bryk.

  Paulina Huńko – klasa VIII a  Publiczna Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

  kategoria – klasy VII-VIII.

  Osoba przygotowująca – Pani Izabela Chromiec.

  Martyna Wąsacz – klasa VIII a  Publiczna Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

  kategoria – klasy VII-VIII.

  Osoba przygotowująca – Pani Izabela Chromiec.

  DYPLOM ZA UDZIAŁ:

  Gabriela Podolak – klasa III  Publiczna Szkoła Podstawowa w Nabrożu Kolonii

  Osoba przygotowująca – Pani Jadwiga Krzysica.

  Nikola Malicka – klasa IV  Publiczna Szkoła Podstawowa w Nabrożu Kolonii

  Osoba przygotowująca – Pani Jadwiga Krzysica.

  Gabriela Krawiec – klasa VI  Publiczna Szkoła Podstawowa w Łaszczowie.

  Osoba przygotowująca –  Pani Edyta Hałasa.

  Przemysław Chmielewski – klasa VI  Publiczna Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

  Osoba przygotowująca – Pani Jadwiga Krzysica.

  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 •  PRZEDSZKOLAKI  W  BIBLIOTECE

  Dnia 14 Września 2022 r. bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Gminnego Przedszkola w Łaszczowie. Celem wycieczki było zapoznanie z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, oraz poznały zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki miały możliwość  obejrzenia  kolorowych, bogato ilustrowanych książeczek z działu dziecięcego, które bardzo im się spodobały.

  Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy wraz z rodzicami aby móc się zapisać do biblioteki i wypożyczać książki.

 • Narodowe Czytanie 2022

  W dniu 3 września 2022 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów odbyło się Narodowe Czytanie, nad którym Patronat Honorowy Sprawuje Para Prezydencka, lekturą tegorocznej edycji były „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. 

  Wybrane utwory czytali: Pani Aleksandra Pietrasz Burmistrz Łaszczowa, Pan Sławomir Swatowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Łaszczowie, Pani Aneta Tywoniuk-Małysz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie,  Pan  Leszek Trześniowski Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie Pani  Katarzyna Huńko, młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie, pod opieką Pani Izabeli, Chromiec : Paulina Huńko, Katarzyna Zubiak, Anna Piwko, Izabela Portka, Zofia Pawliszak.

  W kolejnej części spotkania odbyło wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu fotograficznego „Książka na Wakacjach”.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

 • Wakacyjne Środy w Bibliotece

  W dniu 31 sierpnia 2022 r. w bibliotece odbyło się podsumowanie zajęć wakacyjnych, które odbywały się w każdą środę sierpnia.

  Uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

 • LAUREACI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Książka na wakacjach”
  Autor: Laura Ferenc l. 9, Łaszczów
  Autor: Weronika Kluz l. 9, Cieszyn
  Autor: Oliwier Grądkowski l. 11, Łaszczów
  Autor: Katarzyna Zubiak l. 13, Wola Gródecka
 • „KSIĄŻKA NA WAKACJACH”