W dniach 9 i 12 Maja 2022 roku przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Łaszczowie odwiedziły Bibliotekę Publiczną w ramach przypadającego w dniach 8-15 Maja Tygodnia Bibliotek.

Celem wycieczki było zapoznanie z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, oraz zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek.

Przedszkolaki poznały literaturę dziecięcą , mogły obejrzeć kolorowe bogato ilustrowane książki, które bardzo im się spodobały. Nie zabrakło także głośnego czytania , na  zakończenie spotkania dzieci chętnie wysłuchały bajek „Kicia Kocia w bibliotece” oraz „Franklin i książka z biblioteki”.

Dzieci zapewniły, że tu powrócą razem z rodzicami aby zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki.

Zapraszamy do Galerii 🙂