„Biblioteka. Lubię tu być” to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W dniach od 8 do 15 maja 2026 r. w naszej Bibliotece odbywały się różne wydarzenia, które miały na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie mieszkańców do odwiedzania biblioteki. Dla tych najmłodszych odbyły się lekcje biblioteczne, na których odwiedzające nas dzieci z klas I Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola miały okazję zapoznać się z biblioteką oraz jej księgozbiorem. Było również czytanie ulubionych bajek oraz zajęcia kreatywne na których dzieci wykonały zakładki do książek. Dla tych starszych czytelników odbyło się Spotkanie Autorskie z Panią Moniką Rebizant-Siwiło, które było niewątpliwie ciekawym wydarzeniem. Ostatniego dnia w Tygodniu Bibliotek spotkaliśmy się przy książce i herbacie z Seniorami. Tematem tego spotkania była lokalna poezja.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w tym czasie i zapraszamy do dalszych odwiedzin.

W Galerii fotorelacja z wydarzeń – Zapraszamy 🙂