Biblioteka Publiczna Gminy Łaszczów, bierze udział w kolejnej edycji projektu „Mała książka –wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat), które odwiedzi bibliotekę, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek, za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

<   Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

<  Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

W tegorocznej edycji projektu znajdują się wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej, książka i broszura dla dzieci z Ukrainy.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Zapraszamy Wyprawki czekają !!!