W dniu 3 września 2022 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów odbyło się Narodowe Czytanie, nad którym Patronat Honorowy Sprawuje Para Prezydencka, lekturą tegorocznej edycji były „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza.

Wybrane utwory czytali: Pani Aleksandra Pietrasz Burmistrz Łaszczowa, Pan Sławomir Swatowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Łaszczowie, Pani Aneta Tywoniuk-Małysz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie,  Pan  Leszek Trześniowski Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie Pani  Katarzyna Huńko, młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie, pod opieką Pani Izabeli, Chromiec : Paulina Huńko, Katarzyna Zubiak, Anna Piwko, Izabela Portka, Zofia Pawliszak.

W kolejnej części spotkania odbyło wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu fotograficznego „Książka na Wakacjach”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania.